טראמפ: לעשות את זה בדרך שלו או לא לעשות בכלל?

הניו יורק טיימס בוודאי אינו אוהד את טראמפ, אך גם הוא נאלץ להודות שהנשיא האמריקאי פעל מתוך הבנה נכונה כשהאשים את סין בנהלי מסחר בלתי ראויים. מאידך, העיתון טען שאופן הטיפול של טראמפ בנושא הזה איננו נכון. טענה זו מצריכה התייחסות: לפי העיתון הנשיא הבין את המצב בצורה נכונה אבל טיפל בו באופן שגוי.

ייתכן שיש דבר מה בטענה של העיתון, כאשר הוא אומר למשל שהפתרונות של הנשיא האמריקאי חצי אפויים. מצד שני, ייתכן שיש שאלה מעניינת יותר שלא נשאלה: מדוע עבר זמן רב כל כך עד שהובן כי אמריקה כבר שנים סובלת מהתעללות מסחרית, ולמה אף אחד מהנשיאים המשכילים, המנומסים והליברלים לא דיברו על הנושא והציעו פתרון שלם לגמרי. מדוע למשל ברק אובמה, שהיה יקיר הליברלים, לא פעל בנידון? ייתכן שאם היה פועל היו הדברים מטופלים באופן יותר אלגנטי, אך למעשה הוא לא פעל.

באותה הצורה, הנשיאים הקודמים לא התמודדו עם הבעיות של קוריאה הצפונית, של בירת ישראל ירושלים, והכי חשוב – טראמפ גם אינו עומד להשאיר בעינה את העסקה הגרועה, שהייתה פסגת ההישגים של אובמה, ההופכת את איראן למעצמה גרעינית בעוד מספר שנים. אולי טראמפ לא כל כך אלגנטי ואינו מתבטא באופן רהוט, אולי הוא אינו פועל לפי תקינות פוליטית ובנאמנות, אבל מסתמן שביכולתו להצביע על עוולה גדולה ולהתחיל לעבוד על תיקונה.

 

Leave A Comment