צפון קוריאה וארה"ב הסכסוך המתמשך

המשטר הדיקטטורי בצפון קוריאה גורם לכאב ראש למנהיגים רבים ברחבי העולם, כולם מפחדים ממלחמת עולם שלישית בגלל התנהגותו של השליט הצפון קוריאני, ובראש המערכה מולו עומד הנשיא טראמפ. בעוד נשיאים קודמים של ארצות הברית הצליחו להתחמק מעימות ישיר מול השליט של צפון קוריאה, לנשיא טראמפ אין ברירה אלא להחליט כיצד עליו לפעול, כאשר לכל פעולה או הימנעות מפעולה יש השלכות מרחיקות לכת על כל העולם.

הצבא האמריקאי מפחד מאצבע קלה מדי על ההדק

האיום של צפון קוריאה על שכנותיה ועל ארצות הברית קיים כבר למעלה מעשור, אך בתקופה האחרונה השליט הצפון קוריאני מגביר את התקפותיו המילוליות בנושא, מחמם את כל הגזרות, והניסויים בטילים ארוכי טווח המסוגלים לשאת ראשי נפץ גרעיניים לבטח לא תורמים לשקט בעולם. בעוד ראשי הצבא האמריקאי מעדיפים לא לפעול צבאית נגד צפון קוריאה הנשיא הנבחר דונלד טראמפ מחמם את הגזרה ומתבטא בחריפות נגד צפון קוריאה והעומד בראשה.

חשוב להדגיש כי הימנעות מפעולה עלולה להתבטא כחולשה של ארצות הברית, וגם כושר ההרתעה של הצבא האמריקאי הולך ומתפוגג לנוכח המעשים של צפון קוריאה. לכן הנשיא טראמפ כנראה יצטרך להכריע בקרוב כיצד לפעול מול האיום המוחשי מצד צפון קוריאה, יש לזכור כי ארה"ב מחויבת בהסכמים למדינות הברית שלה כמו יפן ודרום קוריאה.

היעדר פעולה מצד הנשיא טראמפ והצבא האמריקאי עלול להעיד על חולשה, לכן כרגע מסתמן שאין פתרון טוב לנושא זה, וכיום ארצות הברית נמצאת במלכוד מאחר ועליה לבחור כיצד לפעול מול השליט הצפון קוריאני.

למשבר הצפון קוריאני יש השלכות רבות בכל העולם, גם במזרח התיכון, יש לזכור כי קיים קשר הדוק בין צפון קוריאה לאיראן, וככל הנראה פתרון מדיני אינו אפשרי.

 

 

 

Leave A Comment