דונאלד טראמפ ויחסיו עם התקשורת

דונלד טראמפ, הנשיא הנבחר של ארצות הברית, מנהל מערכת יחסים מורכבת עם התקשורת האמריקאית ועם גופי תקשורת נוספים ברחבי העולם. הוא מרבה לצייץ בחשבון הטוויטר שלו, תוקף ישירות גופי תקשורת, עיתונאים ומנחי טלוויזיה מפורסמים, אוהב להשתמש במונח פייק ניוז, ולעתים נדמה כי הוא מתעלם מחדשות שבאמת קורות במציאות ויוצר חדשות משלו.

טראמפ ואנשיו מואשמים על ידי ערוצי התקשורת בארה"ב, ובעיקר על ידי הכתבים של רשת CNN, כי הם מסרבים להגיב לחדשות ולדיווחים שלא מוצאים חן בעיניהם, מעבר לכך טראמפ מורה מדי פעם לאנשיו למנוע מכתבים ועיתונאים של ערוצי תקשורת שלא מסקרים אותו באהדה להשתתף במסיבות עיתונאים יזומות בבית הלבן, כך לדוגמה הוא מנע את כניסתם של עיתונאים וכתבים מרשת CNN ומעיתון הניו יורק טיימס.

טראמפ טוען כי אין לו בעיה עם התקשורת אלא רק עם גופי תקשורת, כתבים ועיתונאים של תקשורת החדשות המזויפות, ולעתים נדמה כי הנשיא הנבחר של ארה"ב מנצל את חשבון הטוויטר שלו כדי להתנגח בכלי התקשורת ואפילו כדי ליצור חדשות משלו או להמציא דיווחים על מקרים שלא קרו ואין להם כל בסיס.

חשוב לדעת כי הנשיא טראמפ הפעיל מאוד בטוויטר זוכה ל-30 מיליון עוקבים אחרי החשבון שלו, והוא מנצל זאת לטובתו. מעבר לכך, הוא  מנצל כל במה אפשרית במהלך נאומיו השונים בבית הלבן ובמקומות אחרים ובמסיבות עיתונאים, כדי להתקיף את כלי התקשורת ולציין כי התקשורת כיום היא האויבת הקשה ביותר של אמריקה. כמובן, שסגנונו הייחודי והתבטאויותיו השנויות במחלוקת גורמות למתקפה חסרת תקדים מצד גופי התקשורת בארצות הברית, ולעתים נדמה כי ההתקפות בין שני הצדדים הם באמת החדשות. לכן יש רבים התוהים כיצד יתנהלו היחסים בין טראמפ לתקשורת בזמן משבר אמתי.

 

Leave A Comment